Floxia Protexio spf 50

Floxia Protexio spf 50

2,390 L

Mbrojtje e Lartë UVA dhe UVB.
Rekomanduar nga dermatologe dhe shitet vetëm në klinika.
– organo-minerale
– pa aromë
– pa paraben
– rezistente ndaj ujit

4 filtra të diellit + anti oxidant anti-radikale, vetitë ushqyese n cilësi hidratuese.

50ml

Bërë në Francë.

Për të gjitha llojet e lëkurave.

Informohu më shumë

Floxia Protexio Clear Emulsion përdoret për rrezet ultraviolet shkaktare për sëmundjet e lëkurës, kapsllëk, Encopresis, djegien nga dielli, plakjen e parakohshme, Rrezikun e kancerit të lëkurës, lëkurën e thatë ose të palëvizshme, kapsllëkin e rastësishëm, presionin e rritur të syve, lubrifikon dhe mban të laget sipërfaqet e lëkurës. Floxia Protexio Clear Emulsion mund të përdoret gjithashtu për qëllime që nuk janë të listuara në këtë udhëzues mjekimi.
Floxia Protexio Clear Emulsion përmban Aqua, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine Escalol S, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butylated Hydroxytoluene, Carbomer, Ceteareth-12, Ceteareth-20, Cetearyl Alcohol, Cocos Nucifera Kokosit naftës, Dimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Steylate Glyceryl, Imidazolidinyl Ure, Methylisothiazolinone, Octocrylene, Paraffinum Liquidum, Sesamum Indicum Sesame Seed Oil, Sorbitan Caprylate, Titanium Dioxide, Tocopheryl Acetate, Triethanolamine, Trimethoxycaprylylsilane dhe Vp / Eicosene Copolymer si përbërës aktivë.
Floxia Protexio Clear Emulsion punon duke poseduar përdorimin si ndërprerës endokrin me aktivitet estrogjenik, i cili përdoret në kremrat e diellit si një filtër UV; trajtimin e kapsllëkut të fëmijërisë; thithjen e rrezatimit ultravjollcë të diellit; formimin e filmit mbrojtës dhe hidratimin e zonës së thatë; thithjen e rrezatimit ultravjollcë të diellit; tërheqjen e ujit në zorrë dhe zbut jashqitjen; hidraton lëkurën dhe ndihmon për të mbajtur ujin në lëkurë; trajtimi i një sërë sëmundjesh; neutralizimi i rrezatimit UV të shpërndarë nga rrezet e diellit; formimi i një pengese hidratuese në lëkurë për të parandaluar humbjen e ujit; duke krijuar një shtresë me vaj në sipërfaqen më të lartë të lëkurës që kap ujë në lëkurë; trajtimi i çrregullimeve të ndryshme; hidraton lëkurën dhe ndihmon për të mbajtur ujin në lëkurë; duke prodhuar efekt zbutës në formulimet kozmetike; mbrojtja e lëkurës nga rrezet ultravioletë të dëmshme të diellit; balancimi i nivelit të pH; duke prodhuar një cipë transparente; trajtimi i mungesës së vitaminës E; dëmtimi i shtresës mbrojtëse të jashtme të qelizave virale dhe ndalimi i shumëzimit të tyre;
Floxia prodhon Floxia Protexio Clear Emulsion.

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.