Maskë Keratine,Arginine dhe Kolagjen

Maskë Keratine,Arginine dhe Kolagjen

590 L1,490 L

Dr Santé Hair Mask Keratin, Arginine dhe Kolagjen. 1000 ml, 300 ml

Trajtim intensiv & Ushqim te flokëve

Për elasticitet dhe shkëlqim

Për flokët e dëmtuar nga lyerja ose agjentë të tjerë

Linja jonë e keratinës, arginines dhe kolagjenit me bazë Pro-Keratin Complex ndihmon në rimekembjen e majave të flokëve të dëmtuar. Maska siguron kujdes dhe butësi pa dëmtuar strukturën e flokëve. Bën flokët me shkëlqim, të trashë, elastik dhe të butë.

Informohu më shumë

Keratina është një komponent i madh strukturor i flokëve që depërton, mbush zonat e dëmtuara dhe riparon flokët nga brenda duke e bërë atë elastik, të butë dhe me shkëlqim. Arginina është amino acid që forcon dhe energizon flokët. Stimulon rritjen e flokëve të shëndetshëm dhe të fortë. Kolagjenit siguron një shtresë të padukshme që forcon, mbron dhe rikthen flokët ne gjendje te mëparshme.

Maska me proteinën kompleks mbron flokët nga ndikimet e motit (era, dielli, acar), siguron mbrojtje nga temperaturat e larta (tharje e flokëve, styling ngrohjes etj), parandalon flokët të jenë të brishtë dhe të zbehtë, hidraton dhe ushqen, bën flokët më e lehtë për t’u pastruar. Si rezultat, ju keni flokë të zhdërvjellët dhe të shëndetshëm nga rrënja deri ne maja.

1000 ml, 300ml

Përbërësit:

Aqua, Cetearyl Alkooli, Behenamidopropyl Dimethylamine, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Palmitate, Keratin hidrolizoi, Kolagjenit Hidrolizohet, Arginine, Acid Laktik, Amodimethicone, Trideceth-10, Dimethiconol, Cyclopentasiloxane, Parfum, Benzoate Natriumi, Phenoxyethanol, Sorbate Kaliumi, Acid Benzoic, Alkooli Benzil, Hexyl Cinnamal, Benzil Salicylate, Butylphenyl Methylpropional.

Përdorimi:

Aplikojeni në rrënjën e flokut duke e masazhuar dhe shpërhapur me gishtërinj. Lëreni te veproj per 2-3min, dhe pastaj shpëlajeni

Masat paraprake: Në rast kontakti me sytë, shpëlarje me ujë.

Testuar dermatologjikisht

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.