Maske me Macadamia dhe Keratine

Maske me Macadamia dhe Keratine

590 L1,490 L

Dr. Santé Maska për Rindërtim dhe Mbrojtje të Flokut me Vajin e Macadamia dhe Keratin. Për flokë të butë dhe me shkëlqim. Për flokët e dobësuar. Linja e flokëve Macadamia përfiton nga vetitë unike, restauruese dhe mbrojtëse të vajit Macadamia, të pasura me acide yndyrore, të cilat zbutin flokët dhe duke depërtuar thellë në boshtin e flokëve.

Informohu më shumë

Dr. Santé Maska për Rindërtim dhe Mbrojtje të Flokut me Vajin e Macadamia dhe Keratin.

Për flokë të butë dhe me shkëlqim.

Për flokët e dobësuar.

Linja e flokëve Macadamia përfiton nga vetitë unike, restauruese dhe mbrojtëse të vajit Macadamia, të pasur me acide yndyrore, të cilat zbutin flokët dhe duke depërtuar thellë në boshtin e flokëve, rindërtojnë shtresën e lipideve. Efikasiteti i punës Monoi dhe Moringa Oils izolojnë flokët me një shtresë të padukshëm që e mbron atë nga efektet e dëmshme të faktorëve të mjedisit. Keratin, i cili është një element bazë i ndërtimit të flokëve, arrin pjesët që kërkojnë përforcime shtesë, duke parandaluar brishtësinë dhe skajet e ndara. Ndihmon të mbajnë lagështi duke mbështjellë flokët nga jashtë. Proteinat e sojeve ushqejnë flokët dhe shtojnë shkëlqimin.

Formulimi depërton thellë në flokë, ushqen dhe rikthen forcën e saj. Mbështjellja e flokëve nga rrënja në majë, në mënyrë efektive zbut rëndesën e boshtit të flokëve të ngritura si rezultat i një përdorimi intensiv të pajisjeve stiluese. Pas aplikimit, flokët tuaj bëhen të butë, të lëmuar dhe të lehtë për t’u krehur.

1000 ml, 300 ml

Përbërësit:

Aqua, Cetearyl Alkooli, Behenamidopropyl Dimethylamine, Kalium Cetyl Fosfat, Cyclopentasiloxane, Silicone Quaternium-16, Undeceth-11, Butylloctanol, Undeceth-5, Oil Macadamia Integrifolia Seed, Cocos Nucifera naftës, Gardenia Tahitensis Ekstrakt Lule, Moringa Oil Oleifera, Hydrolyzed Proteina soje, keratin e hidrolizuar, Dimethiconol, Polyquaternium-10, Acid laktik, Parfum, Alkooli benzil, Metil-kloroizotiazolinon, Metilizotiazolinon, Benzil salicilate, Linalool, Ci 15985, Ci 19140.

Si të përdorni: Merr ne duar një sasi të mjaftueshme të kremit dhe përhape nga rrënja në gjithë gjatësinë e flokut. Pas 2 minutash, shpëlaje me ujë.

Masat paraprake: Në rast kontakti me sytë, shpëlarje me ujë.

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.