Maskë me vaj Argania dhe Keratinë

Maskë me vaj Argania dhe Keratinë

590 L1,490 L

Dr Santé Maskë Kremoze e Flokëve Argan Oil dhe Keratin për flokë të mrekullueshëm. Kujdes intensiv. Rigjenerim me tre hapa. Për flokët e dëmtuar. Formula e linjës Argan Hair përmban vaj Argan, një përbërës i çmuar natyral, i cili rindërton strukturën e flokëve nga brenda dhe jashtë.

Informohu më shumë

Dr Santé Maske Kremoze pë flokë me Vaj Argani dhe Keratin

Flokë të shkëlqyeshme.

Rindërtimi i strukturës së flokëve.

Për flokët e dëmtuar.

Formula e linjës Argan Hair përmban vaj Argan, një përbërës i çmuar natyral, i cili rindërton strukturën e flokëve nga brenda dhe jashtë. Duke depërtuar thellë në flokë, ajo ushqen flokët e demtuar, e cila parandalon ndarjen e skajeve. Mbulon flokët nga jashtë, zbut sipërfaqen e saj dhe mban lagështi për një kohë të gjatë, duke rritur kështu butësinë dhe elasticitetin e flokëve.
Keratina, e cila është një element themelor i ndërtimit të flokëve, arrin pjesët që kërkojnë përforcime shtesë, mbron flokët nga efektet e dëmshme të faktorëve të mjedisit. Proteinat e grurit forcojnë dhe rindërtojnë flokët, duke zvogëluar brishtësinë me 80%.
Formulimi menjëherë forcon dhe rindërton flokët. Penetron thellë në boshtin e flokëve, siguron lëndë ushqyese të nevojshme për të ruajtur elasticitetin dhe fleksibilitetin. Efektivisht zbut peshoret e boshtit të flokëve të ngritura si rezultat i një përdorimi intensiv të aparateve styling. Pas aplikimit, flokët tuaj bëhen të butë,lëmuar dhe te lëtë për tu krehur.
Nuk përmban parabene ose vajra minerale.

1000 ml, 250 ml

Përbërësit:

Aqua, Cetearyl Alkooli, Behenamidopropyl Dimethylamine, Triceteareth-4 Fosfat, Cyclopentasiloxane, Argania Spinosa Kernel Oil, hidrolizohet Keratin, Proteina Soy Hydrolyzed, Hydrolyzed Wheat Protein, Panthenol, Aloe Barbadensis Lëng fletë, Acid Laktik, Amodimethicone, Trideceth-10, Polyquaternium -10, Parfum, Alkooli Benzil, Metilklorizotiazolinon, Metilizotiazolinon, Benzil Salicilat, Ci 19140, Ci 15985, Ci 42090.

Përdorimi

Merr një sasi të mjaftueshme të maskës dhe përhape nga rrenja përgjate gjith gjatësise së flokëve. Pas 2 min shpëlaje me uje të bollshëm.

Masat paraprake: Në rast kontakti me sytë, shpëlarje me ujë.

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.