Pirotex Locion

Pirotex Locion

3,190 L

PIROTEX® DS LOTION është një përgatitje e bazuar në vetitë e Ichthyol® Pale. Zbut acarimet dhe pastron kokën. Proporcioni adekuat i përbërësve të tij e bën këtë zgjidhje hidroalkoholike një plotësues ideal i PIROTEX® DS SHAMPOO për gjendje të rënda të rrjepjes (forme e renduar e zbokthit) të kokës.ICHTHYOL® PALE (ICTASOL). Kjo substancë redukton zbokthin, minimizon ichthyosis dhe rregullon seborrhean. Ajo ka anti-seborrheic, anti-inflamator, vetitë antimicrobial dhe eleminon kruarjen dhe skuqjen. Ajo ushtron një numër të madh benefitesh kur vepron në lëkurë: ul ndjeshem renjen e flokut, lehtëson kruajtjen dhe acarim e lëkurës, duke favorizuar rindërtimin e shtresës corneum të lëkurës. Kjo i jep qëndresë të mirë të lëkurës, duke bërë që produkti të përdoret për  çrregullime të ndryshme të lëkurës.

Informohu më shumë

ICHTHYOL® PALE (ICTASOL). Kjo substancë redukton zbokthin, minimizon ichthyosis dhe rregullon seborrhean. Ajo ka anti-seborrheic, anti-inflamator, vetitë antimicrobial dhe eleminon kruarjen dhe skuqjen. Ajo ushtron një numër të madh benefitesh kur vepron në lëkurë: ul ndjeshem renjen e flokut, lehtëson kruajtjen dhe acarim e lëkurës, duke favorizuar rindërtimin e shtresës corneum të lëkurës. Kjo i jep qëndresë të mirë të lëkurës, duke bërë që produkti të përdoret për  çrregullime të ndryshme të lëkurës.

ASETET E TOCOPHERYL. Është vitamin E acetat, antioksidant biologjik. Ajo ka veprim hidratues, duke përmirësuar pamjen e lëkurës së plakur, rrudhave dhe thatësise. Ajo gjithashtu ka efekte anti-inflamatore, e cila ndihmon në përmirësimin e ajrosjes së sipërfaqes së lëkurës.

TRITICUM VULGARE ( vaji i fares se grurit). Vaji e fituar nga embrioji i farave ose kokrrave të Triticum Vulgare. Ai përmban acide yndyrore, fosfolipide, sterole dhe tokoferol (vitaminë E). Ajo vepron kundër rrezeve të rrezikshme, ndërsa ka fuqi antioksiduese dhe efekt zbutës. Shumë e rendesishme në kujdesin kapilar.

NASTURTIUM OFFICINALIS (ekstrakti i nje lloj barishje qe rritet ne uje(WATERCRESS EXTRACT)). Ndihmon në kujdesin e lëkurës ku në plan të pare ka eleminimin e pucrrave. Ajo ka anti-seborrheic, tonik, efekt qetësues, dhe stimulon rritjen e flokëve.

PYRUS MALUS. Ka pasoja eshifikuese për shkak të përmbajtjes së saj të acideve alfa-hidroksi të mollës, e cila vepron duke stimuluar rigjenerimin e qelizave. Acidet Alfa-hidroksi veprojnë në nivelin e shtresës së korneumit, në corneocytes, duke promovuar rindertimin e shtresës së sipërpërmendur dhe duke përmirësuar fleksibilitetin e lëkurës. Është një freskues i rëndësishëm i lëkurës.

SULFAT ZINKU (1%). Ka vetitë rigjeneruese.

Igredientët

AQUA, ALCOHOL, PROPYLENE GLYCOL, NASTURTIUM OFFICINALIS, PYRUS MALUS, POLYSORBATE 20, ICHTHYOL® PALE (ICTASOL) (1%), ZINC SULFATE (1%), GLYCERINE, ACETAMIDE MEA, DIMETHICONOL PANTHENOL, HYDROLYZED HAIR KERATIN, HYALURONIC ACID, LINOLEIC ACID, LINOLENIC ACID, TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM OIL, DIMETHICONOL CYSTEINE, SIMMONDSIA CHINESIS (JOJOBA) SEED OIL, SORBITOL, TOCOPHEROL, SULFUR, HYDROXYPROPYL GUAR HYDROYPROPYL TRIMONIUM CHLORIDE, FRAGANCE (PARFUM).

Përdorimi

Aplikoni PIROTEX® DS LOTION në kokën e pastër dhe të lagur dhe masazhojeni butësisht. Nuk ka nevojë të perthithet i gjithi. Përsëriteni veprimin pas çdo larje të kokës me PIROTEX® DS SHAMPOO. Në rast kontakti me sytë, shpëlarajini syte me ujë të bollshëm

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.