Shampo me Vaj Argani dhe Keratine

Shampo me Vaj Argani dhe Keratine

490 L1,490 L

Dr Santé Shampo me Vaj Argani dhe Keratin për flokët të mrekullueshem. Pastron dhe hidraton. Për flokët e dëmtuar. Duke depërtuar thellë në flokë, ajo mbush lekuren e vdekur te flokët, e cila parandalon ndarjen e bishtave. Mbulon flokët nga jashtë me një shtresë mbrojtëse, zbut sipërfaqen e saj dhe mban lagështi për një kohë të gjatë, duke rritur kështu butësinë dhe elasticitetin e flokëve.

Informohu më shumë

Dr Santé Shampo Argan Oil dhe Keratin

Flokë të shkëlqyeshme.

Pastron dhe hidraton.

Për flokët e dëmtuar nga lyerja ose agjentë të tjerë.

Formula e linjës Argan Hair përmban vaj Argan, një përbërës i çmuar natyral, i cili rindërton strukturën e flokëve nga brenda dhe jashtë. Duke depërtuar thellë në flokë, ajo ushqen flokët, e cila parandalon skajet e ndarë. Mbulon flokët nga jashtë me një cipë mrojtëse, zbut sipërfaqen e saj dhe mban lagështi për një kohë të gjatë, duke rritur kështu butësinë dhe elasticitetin e flokëve.
Keratina, e cila është një element themelor i ndërtimit të flokëve, arrin pjesët që kërkojnë përforcime shtesë, mbron flokët nga efektet e dëmshme të faktorëve të mjedisit. Proteinat e grurit forcojnë dhe rindërtojnë flokët, duke e zvogëluar brishtësinë me 80%. Shampo pastron butësisht flokët dhe përgatit për forcimin e mëtejshëm dhe trajtimet rigjeneruese. I jep flokëve një butësi të këndshme dhe rikthen një flok të shëndetshëm.
0% SLES, SLS, parabene.

1000 ml,250ml

Përbërësit:

Aqua, Sulfate Myreth Sodium, Cocamidopropyl Betaine, Lauroyl Sarcosinate natriumi, Sulphate Lauryl Amonium, Glycereth-2 kokosit, Cocamide MEA, PEG-12 Dimethicone, PPG-3 Caprylyl Ether, Keratin hidrolizuar, Collagen hidrolizuar, Arginine, Polyquaternium-10, Lauryl Lactate, Coco-Glucoside, Glycol Distearate, Glycerine, Acid Citric, Parfum, Benzoate Natriumi, Phenoxyethanol, Sorbate Kaliumi, Acid Benzoic, karamel, Alkooli Benzyl, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional,

Përdorimi:

Përhapni një sasi të mjaftueshme të shamponit në flokë të lagur, masazhojeni me gishta deri sa të shkumojë, pastaj shpëlaje me ujë. Përsëritni, nëse është e nevojshme.

Masat paraprake: Në rast kontakti me sytë, shpëlarje me ujë.

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.