Uje Micelar me kamomil

Uje Micelar me kamomil

490 L

Për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë të ndjeshme, delikate, të prirur për acarim.

Pa aromë. Punon trefish: pastron, tonifikon dhe hidraton. Për kujdesin e përditshëm. Nuk kërkon shpëlarje. Formula e Micellar ofron trajtim me cilësi të lartë, siguron heqjen e butë të make-up. Një pH neutral mbron balancën fiziologjike të lëkurës dhe nuk ndikon në pengesën e saj mbrojtëse. Butësisht dhe në mënyrë efektive largon papastërtitë nga fytyra, qafa dhe dekoltea, heq make-upin e syve dhe buzëve. Ajo është e pasuruar me ekstrakt të kamomilit qetësues dhe pantenol hidratues. Një përbërës mbrojtës me qëllim të veçantë lehtëson acarimin, e bën lëkurën fleksibël, të butë dhe të lëmuar, e parandalon atë nga humbja e lagështisë. Lë një ndjenjë të rehatie të butë dhe të lëmuar.

0% parabene, sapun, ngjyrues, alkool, parfum

Informohu më shumë

GreenPharmacy është linjë e Elfa Pharm. Qëllimi i GreenPharmacy është krijimi i produkteve parafarmaceutike ose kozmetike duke përdorur vetëm estrakte natyrore. Një studim shumë vjecar i bimëve dhe benefiteve dhe ndikimit qe ka secila bimë në jetën e njeriut, janë bashkuar në mënyrë shumë profesionale nga farmacistë të famshëm e konsultuar me mjek dermatologë dhe jo vetem, duke nxjerrë ne treg produkte vërtet cilësore dhe duke qenë se lënda e parë gjendet me shumicë në natyrë, rrjedhimisht kjo sjell që dhe produktet dalin me një kosto relativisht të ulët krahasuar me produkte zevendesuese të cilat bëhen në mënyrë sintetike dhe rrjedhimisht kanë dhe efekte anësore. Produktet e GreenPharmacy kanë shumë pak ose pothuajse aspak efekte anësore, ashtu si cdo produkt bimor bio që ka pak ose aspak efekt anësor.

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.