Vitis Orthodontic Furcë

Vitis Orthodontic Furcë

490 L

VITIS Furça dhëmbësh ortodontike është projektuar posaçërisht për të hequr akumulimin e biofilmit oral nga rreth mbështjellësve ortodontikë.

VITIS ortodontik është një furçë dhëmbësh që përdoret çdo ditë me një kokë normale të furçave të mesme dhe filamente forcë të butë dhe të mesme. Tipari kryesor i tij kryesor është se filamentet e tij janë të rregulluar në një model të sipërfaqes në formë V, duke i dhënë një efekt të dyfishtë pastrimi: përveç pastrimit të sipërfaqeve të vështirë të arritjes së mbështjelljeve ortodontike, ku bakteret ndërtohen më lehtë, gjithashtu pastron me efikasitet çamçakëzin zona.

Qafa e furçës është fleksibël dhe mund të jetë e përkulur në pozicionin më të mirë për gojën tuaj, për të përmirësuar aksesin e larjes. Doreza është ergonomike dhe ofron antishlip grooves për përdorim të lehtë dhe një rrokje të rehatshme gjatë brushing.

Kapaku i saj mbrojtës mban filamente të grupuar së bashku në kushte optimale higjienike.

E disponueshme në gjashtë ngjyra: transparente, jeshile, blu, e kuqe, e verdhë dhe e purpurta.

Informohu më shumë

Ndikimi

VITIS ortodontik është e keshilluar për njerëzit që kanë tela ortodontike (grupe metalike mbi molarë, harqe, kllapa, harqe, ligatura etj.).

Përdorimi

Lani dhëmbët tri herë në ditë (pas çdo vakt) duke përdorur levizje rrethore nga mishrat e dhëmbëve drejt dhëmbëve.

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.